Kezdőlap    Lelkiség    HIRDETÉS    Programok    Szentmisék    Tudnivalók    Linkek    Elérhetőségek   Fotóalbum

Hirdetések 2019. március 24-én:

Szentmisék rendje:

Vasárnap:
márc. 24.

Botfa
Bocfölde

Hétfő:
19:00Csácsbozsok
Kedd:
Szerda:
19:00Csácsbozsok
Csütörtök:
Péntek:19:00Csácsbozsok
Szombat:8:00Csácsbozsok
Vasárnap:
márc. 31.

Botfa
Bocfölde

Hirdetések:

- húsvéti szentgyónásunkat hamvazószerdától elvégezhetjük. Ne hagyjuk az ünnepre!
- nagyböjtben tartsuk meg a böjtölési és bűnbánati fegyelmet az egyház előírásai szerint! Honlapunk 'Lelkiség'-ében olvashat a bűnbánati fegyelemről.
- Uzsalyné Dr.Pécsi Rita neveléskutató következő előadása, április 2.-án, kedden 17 órakor lesz a Szent Család Óvodában. A döntésképesség fejlesztése c. témában ad segítséget gyermeknevelésben, emberi kapcsolatainkban:

A döntésképesség fejlesztése Tömegember vagy önálló egyéniség?
A gyermeknevelés legnagyobb kihívása a tömegtársadalomban: engedelmesség és/vagy döntésképesség?
Legyen a ti beszédetek: igen-igen, nem-nem - avagy nevelhető-e a döntésképesség?
Alapok, amelyek már gyermekkorban lerakhatók
A janicsár-jellem kialakulásának veszélye

A program most is mindenki számára nyitott, bátran hívják családtagjaikat, ismerőseiket.
- tartósélelmiszer gyűjtést tartunk március 24-31. között a templomokban, a Karitász szervezésében.
Csácsbozsokon hétfőtől a nyári időszámítás szerint az esti szentmisék 19:00 órakor kezdődnek.
Csácsbozsokon nagyböjt péntekjein az esti szentmisék végén keresztúti ájtatosságot imádkozunk.
Botfán, nagyböjt péntekjein délután 5 órakor kezdődik keresztút a templomban.
- Csatárban, nagyböjt péntekjein délután 4 órakor kezdődik keresztút a templomban.
- A 2020-as NEK-re készülve szeretném, ha az Oltáriszentséghez szükséges, kelyhek, cibóriumok, Szentségmutatók méltóbbak lennének. Ezen liturgikus eszközök rendbetétele komoly összegekbe kerül, ezért már most elkezdjük a gyűjtést. Templomonként kb. 300.000 és 500.000 ft. közötti összeget kell összegyűjtenünk. Utalással kapcsolatos információt itt talál.

KÖZÖSSÉGI MEGHÍVÁSOK:

-    az egyházközségek Rózsafűzér társulatai várják új tagok jelentkezését. Jelentkezni középiskolás kórtól lehet. A társulat tagjai vállalják, hogy naponta kb. 10-15 percet imádkoznak a Szűz Anyához és havonta titkokat cserélnek. Más kötelezettség nincsen, cserébe a Szűz Mária különleges anyai gondoskodását kapják életükben. Érdeklődni a plébános atyánál lehet.

- a botfai Teréz anya imacsoport havonkénti imaórájához is lehet csatlakozni, hogy családunkért, egyházközségünkért, hazánkért és saját lelkünk üdvéért hathatósabban tudjuk Isten segítségét kérni. Érdeklődni Botfán Edit néninél, vagy a plébános atyánál lehet.

-  a csácsbozsoki Karizmatikus Imaközösség várja elkötelezett új tagok jelentkezését. Ajánljuk mindazoknak, akik az imádságban, a Szentlélek segítségével szeretnének komolyabb kapcsolatba kerülni Jézussal. Találkozásaink heti rendszerességgel vannak. Érdeklődni a plébános atyánál lehet.

by FHabakuk Inc.®